•   doganaltiok@gmail.com
  •   0532 216 2329
Eksper Doğan ALTIOK - Araç Kaza ve Sigorta Değer Kaybı Takibi ve Bilgilendirme - DEĞER KAYBINDA SÜREÇLERİMİZ-SİSTEMİMİZ

DEĞER KAYBINDA SÜREÇLERİMİZ-SİSTEMİMİZ

DEĞER KAYBINDA SÜREÇLERİMİZ-SİSTEMİMİZ

DEĞER KAYBINDA SÜREÇLERİMİZ-SİSTEMİMİZ

Değer Kaybı için Aracınıza ilişkin başvuru formunu doldurmanız ve tarafınızda mevcut belge/fotoğrafları ekinde göndermeniz halinde, dosyanız derhal işleme alınmaktadır. Kazaya ilişkin hususlar ve aracınızda yapılan onarım süreçleri incelenerek değer kaybı oluşup oluşmadığı tespit edilmektedir.

Yaklaşık Sigorta Şirketinden değer kaybı tutarı ve Ekspertiz ücreti tarafınıza bildirildikten sonra, aşağıdaki hesap numarasına para yatırmanız gerekmektedir.

BRC EKSPERTİZ LTD ŞTİ

İŞ BANKASI

İBAN NO: TR33 0006 4000 0016 2030 2293 46

Dosyanınız Türkiyenin neresinde olursanız olun 24 saat içerisinde adresinize kargo edilecektir.

SİZE KARGO GELDİKTEN SONRA YAPACAĞINIZ ÇOK BASİT İKİ İŞLEM VAR .

1. SİZE GÖNDERİLEN MAKBU DİLEKÇEYE İBAN NUMARANIZI YAZMANIZ.

2. EVRAKLARIN TÜMÜNDEN PC BİRER KOPYA ALMANIZ .

3. SİZE GÖNDERİLEN AÇIKLAMA KAĞIDINA ZIMBALAN ADRESE PTT DEN TÜM EVRAKLARIN ASILLARINI İADELİ TAHAATÜTLÜ GÖNDERMENİZDİR. (BU GÖNDERME KAĞIDI VE DÖNÜŞ KAĞIDI ÇOK İYİ SAKLAYINIZ)

 

TEFERRUATLI AÇIKLAMA İSE AŞAĞIDADIR.

1.EN ÜSTÜNDE SİGORTA ŞİRKETİNİN İSMİ YAZAN KAĞIDA BANKA ADI VE RUHSAT SAHİBİNİN İBAN NOSUNU YAZIP ALTINA ADINIZI VE SOYADINI YAZIP İMZALAYINIZ.ARAÇ ŞİRKET ÜZERİNE İSE ŞİRKET KAŞE VE YETKİSİNİN İMZASI OLMALI.

EKSPERDEN ALDIĞINIZ TÜM EVRAKLARI İBAN NUMARASINI YAZDIĞINIZ KAĞIT DAHİL OLMAK ÜZERE BİRER ADET  KOPYASINI ALINIZ VEYA DÜZGÜNCE FOTOGRAFLARINI ÇEKİP BİLGİSAYARINIZDA SAKLAYINIZ. BAŞVURU SAHİBİNİN T.C. KİMLİK FOTOKOPİSİNİ EVRAKLARIN İÇİNE KOYMAYI UNUTMAYINIZ. ARAÇ ŞİRKETİN ÜZERİNE İSE VERGİ LEVHASI VE İMZA ŞİRKÜLERİNİ EKLEYİNİZ.

2. SİZE VERDİĞİM EVRAKLARI  SİGORTA ŞİRKETİNİN İSTANBUL MERKEZİNE PTT DEN İADELİ TAHAATÜTLÜ OLARAK GÖNDERİNİZ. GÖNDERECEĞİNİZ ADRES BU KAĞIDA ZIMBALANMIŞTIR VEYA YAZILIDIR.

3. GÖNDERME KAGIDININ ÜZERİNE GÖNDERDİĞİNİZ TÜM EVRAKLARI İÇEREN AŞAĞIDAKİ YAZIYI  AÇIKCA YAZINIZ.

    ..……. PLAKALI ARACIMIN DEĞER KAYBI MÜRACAAT DİLEKÇEM VE  DİĞER EVRAKLARI

OLARAK  YAZINIZ.

4. GÖNDERİLDİ BELGESİ SİZE ULAŞTIĞINIDA ONU DİĞER FOTOKOPİLERİ İLE BİRLİKTE MUTLAK SAKLAYINIZ.

5. SİZE YAPILAN ÖDEME TUTARI GENELDE DEĞER KAYBI MİKTARININ %75 VEYA %80 NİDİR. TABİKİİ TAMAMININ DA YAPILDIĞI ZAMANLAR OLMAKTADIR. SİZE YAPILAN ÖDEME MİKTARINI  BANA MESAJ OLARAK ATARSANIZ BİLGİ OLARAK KAYITLARIMIZA GEÇİYORUZ. TELEFONLARINIZ BENDE KAYITLIDIR.

6.ARAÇ ŞİRKET ÜZERİNE İSE FATURA ASLINI ŞİRKETTE KULLANIP FOTOKOPİSİNİ GİDEN EVRAKLARIN İÇERİSİNE KOYUNUZ.

6. 20 GÜN İÇERİSİNDE SİZE DÖNMEZLER İSE SİGORTA ŞİRKETİNİ ARAYINIZ  VE MAİL ATINIZ.

ÖDEME YAPILMAZ İSE VEYA ÖDEME YAPILMAYACAĞINA DAİR BİR YAZI ve BUNU RET EDEN EKSPERİN RAPORUNU SİGORTA ŞİRKETİNDEN İSTEYİNİZ SİZE VERMEK ZORUNDALAR. BU RAPOR VE YAZIYI doganaltiok@gmail.com  mail atarsanız. VE BENİ 0532 216 23 29 NUMARADAN ARAYINIZ.

TC YARGITAY 4. HUKUK 2002/130 E.:…KARARI DOĞRULTUSUNDA SİGORTA ŞİRKETİNİN TEK PARÇA SÖKÜLEBİLİR TAKILABİLİR OLARAK RED ETTİĞİ DEĞER KAYIPLARINDA MUTLAK ARAÇTA BİR ÇAMURLUK DAHİ OLSA DEĞER KAYBI MEVCUTTUR. SİGORTA ŞİRKETİNİN ÖDEMEDİĞİ VEYA SİGORTA TAHKİM KURULUNUN BELİRLEMİŞ OLDUĞU EKS ÜCRETİ FATURA ALTINDA KALSA DAHİ ÜCRET İADESİ YAPILMAYACAKTIR.

ÖNÜMÜZDE İKİ SEÇENEK VAR BİRİNCİSİ TAHKİM KOMİSYONU;  İKİNCİSİ AVUKAT KANALI İLEDİR.

TAHKİME MÜRACAAT ETMEYİ TEK BAŞINIZA ÇOK UYGUN BULMUYORUZ.

ÖNEMLİ: TAHKİME 100-200 TL  BAŞVURU ÜCRETİ SONRA 400 TL-500 TL HAKEM ÜCRETİ MEVCUTTUR. TAHKİME MÜRACAAT ETTİKTEN SONRA SİZE MAİL GELDİKTEN SONRA 7 GÜN İÇERİSİNDE 400-500 TL YATIRMAYACAKSANIZ. ASLA TAHKİME MÜRACAAT ETMEYİNİZ. DAVAYI KAYBETTİĞİNİZ İÇİN MİNUMUM 750 TL İCRA  PARASI ÖDERSİNİZ. AVUKATA VAKALET ÜCRETİ 70 TL DİR. BAŞKA BİR MASRAFINIZ OLMAYACAK. BÜTÜN MASRAFLARI AVUKAT KARŞILIYACAKTIR. AMA  AVUKATLAR ÇIKAN PARANIN %20 SİNİ ALIR. SİZE VEKALET İÇİN AVUKATIN İSMİ MESAJ  ATILACAKTIR.

LÜTFEN TEŞEKKÜRLERİNİZİ VE SİZE ÖDENEN RAKAMLARI WHATSAPP VE MESAJ İLE YAPARSANIZ FACE GURUBUMUZA YANINLIYORUZ. TEŞEKKÜR EDERİZ.